Yeni Zelanda vize istiyor mu?

Yeni Zelanda vize istiyor mu sorusunun cevabı

Evet İstiyor 

Yeni Zelanda için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri vizeye tabidir.

 

+64

Telefon Kodu

Maori ve İngilizce

Resmi Dili

Yeni Zelanda Doları

Para Birimi

GMT +13

Saat Dilimi

20:00

Uçakla Kaç Saat?

 

Yeni Zelanda Evrak listesini Word formatında indirmek için tıklayınız.

Yeni Zelanda Başvuru formunu indirmek için tıklayınız.

Yeni Zelanda hakkında bilgiler

Bir ada ülkesi olan Yeni Zelanda, muhteşem coğrafi konumu ve harika gölleri ile mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Kuzey ve Güney Ada olmak üzere iki ana adadan oluşan ülkenin önemli bir kısmı ormanlardan oluşmaktadır. Başkenti Wellington olan Yeni Zelanda’nın nüfusu 4.5 milyon civarındadır. Ayrıca bir dönem tüm dünyada izlenme rekorları kıran Yüzüklerin Efendisi filmi de burada çekilmiştir. Ülkede, filmin çekildiği yerlere turistler için özel olarak turlar düzenlenmektedir. Buraya geldiğinizde, bu turlara katılmayı ihmal etmeyin. Yüzölçümü büyük ama nüfusu seyrek olan bu ülkede, kalabalıktan uzak, keyifli bir keşif yapabilirsiniz.
Yeni Zelanda, tatil için en ideal ülkelerden biri. Özellikle deniz sporları tutkunları için harika deneyimler vaat ediyor. 7000 km’ye yakın uzunlukta bir kıyı şeridine sahip olan ülkenin liberal bir ülke olduğunu bilmelisiniz. Ayrıca Yeni Zelanda, kadının erkek ile eşit olduğunu kabul eden ilk ülke olma özelliğini de taşımaktadır. Ülkemizden birçok öğrenci, buraya okumaya ya da İngilizce öğrenmeye gitmektedir. Yaz sezonunda kurak ve aşırı sıcakların hakim olduğu ülke, ayrıca yer altı kaynaklarından da oldukça zengindir. Bitki örtüsü de oldukça geniş olan Yeni Zelanda’da, dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz bitki ve ağaçlarla karşılaşabilirsiniz. Önemli bir kısmı yeşil alana ayrılmış olan ülkede, yeşil alanlarda hayvancılık gelişmiştir.

 

Ayrıca buraya geldiğinizde, kırmızı geyiklerle de karşılaşabilirsiniz. Dünyanın birçok ülkesinden gelen turistlere ev sahipliği yapan ülke, Türkiye’den de birçok ziyaretçi ağırlıyor. Ayrıca son yıllarda göçmenler de Yeni Zelanda’yı tercih ediyor. Ülke nüfusunun %85’e yakını şehirde yaşamayı tercih ediyor. Geri kalan nüfus ise yaşamını hayvancılık ve tarım ile geçindiriyor. Ülkede yüksek bir refah seviyesi hakim. Ayrıca Yeni Zelanda, kültür seviyesi de yüksektir. Liberal bir ülke olduğu için, ülkede kadın hakları ve kadın- erkek eşitliği öndedir. Eğitim seviyesi de bizim bir hayli önümüzdedir. Ülkede okuma-yazma bilmeyen kişi sayısı neredeyse %1’dir. Ayrıca yine Yeni Zelanda nüfusunun %50’si gazete okumaktadır. Böyle kültür seviyesi yüksek bir ülkede, keyifli bir yaz tatili, plajda sörf keyfi ve eğlenceli bir gece hayatı sizleri bekliyor.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir