Yunanistan vize istiyor mu sorusunun cevabı

Yunanistan için; Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.+30

Telefon Kodu

Yunanca

Resmi Dili

Euro

Para Birimi

GMT +2

Saat Dilimi

01:00

Uçakla Kaç Saat?

Yunanistan hakkında bilgiler

Balkanlar’ın güneyinde yer alan Yunanistan; Türkiye’nin de batı komşusudur. Bir dönem İstanbul’un idaresinde hüküm süren Yunanistan; daha sonra İstanbul’un idaresinden çıkarak yeni bir devlet halini almıştır.

Özellikle mitoloji alanında dünyanın bildiği ve tanıdığı bir ülke olan Yunanistan; zengin tarihi değerlere ve geçmiş dönemlere ait kalıntılara sahip bir ülkedir. En büyük şehri ve başkenti olan Atina; Yunanistan’ın adeta kalbi ve can damarı konumundadır. Helenistik kültürün eski dönemlerde en iyi şekilde yer aldığı ve Roma döneminde de birçok tarih olayın yaşandığı Yunanistan; dünyada tarihi olaylar, geçmiş dönemlere ait izler ve mitolojik olaylar bakımından en önemli ülke konumunda yer alıyor.

Özellikle bu bölgeye yapılacak olan gezilerin büyük bir çoğunluğu tarihi gezi niteliğini taşımaktadır.

Tarihi değerleri, zengin kültürü ve mirası ile dünyanın en önemli şehirleri arasında yer alan Yunanistan’da; Girit, Atina, Rhodes, Santorini, Corfu, Zakynthos, Thessaloniki, Cephalonia, Mykonos, Kos, Naxos, Paros,Chania, Rethymnon, Hreaklion, Skiathos, Lefkada, Samos, Fira ve Midilli Adası ile muhteşem eserlere, tarihi değerlere ve doğal güzelliklere sahip bir ülkedir.

Bu şehirlerde ve bölgelerde gezilip görülecek tarihi değerleri ve doğal güzellikleri saymakla bitiremeyiz.


Özellikle belirli aylarda büyük bir turist akınına uğrayan Yunanistan; geçmiş dönemlerdeki önemli değerlerini de müzeleri, anıtları ve yapıları ile yaşatmaya devam ediyor.

Türkiye’den havayolu ile rahatlıkla gidilebilecek olan bu ülkeye uçuşlar; yaklaşık olarak 1.5 saat kadar

Yunanistan hakkında yorumlar:

Yunanistan için 7 günlük Hava Durumu

°C

°C

°C

°C

°C

°C

°C

Bugün

Yarın

Sonraki Günler


°C

°C

°C

Bugün

Yarın


°C

°C

°C

°C

Sonraki Günler

Diğer ülkelere ait vize bilgileri:

Maldivler   Arnavutluk   Bahamalar   Brezilya   Dubai   Japonya   Makedonya   Moldova   Rusya   Seyşeller   Ukrayna   Yunan Adaları   Gürcistan   Çin   Hırvatistan   Romanya   Bulgaristan   Arjantin   Azerbaycan   Yunanistan   Suudi Arabistan   Yeni Zelanda   Şili   Singapur   İskoçya   Belçika   Bolivya   Bosna Hersek   Danimarka   Filipinler   Haiti   İbiza Adası   İtalya   Kanarya Adaları   Katar   Kuzey Kore   Küba   Laos   Mali   Meksika   Portekiz   Kolombiya   Peru   Suriye   Ekvator   Panama   Uruguay   İran   Kazakistan   Dominik Cumhuriyeti   Güney Kore   Malta  
olimpos